Zakończenie projektu „O finansach w bibliotece”

Dnia 17.05.2016 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Dobroniu zorganizowała uroczyste podsumowanie projektu „O finansach w bibliotece” na które zaproszeni byli wszyscy uczestnicy warsztatów. Oczywiście nie zawiódł nas i jak zawsze w dobrym humorze przybył Wójt Gminy Dobroń pan Robert Jarzębak, pani Regina Armat instruktor ds. bibliotek w powiecie pabianickim oraz bibliotekarki z zaprzyjaźnionych bibliotek z Dłutowa, Ksawerowa i Lutomierska.

IMG_0406

Nasza biblioteka znalazła się wśród 98 placówek(4 bibliotek z województwa łódzkiego), które zakwalifikowały się do udziału w IV edycji programu „O finansach w bibliotece”

Głównym celem projektu było zwiększenie u osób powyżej 50. roku życia, mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów, korzystania z bankowości elektronicznej.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobroniu kurs prowadzony był na poziomie podstawowym przez bibliotekarki Anetę Kupską i Anetę Osińską wzięło w nim udział 26 osób.

Szkolenia trwały od 2 marca do 7 kwietnia  spotykaliśmy się raz w tygodniu w dwóch grupach. Podczas kursu uczestnicy pomagali sobie wzajemnie wymieniali spostrzeżeniami i doświadczeniami. Panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, co jest równie ważne jak zdobyta wiedza.

Podczas spotkania  Wójt  Robert Jarzębak wręczył certyfikaty kursantom i  pogratulował  ukończenia kursu oraz podkreślił jak ważnym tematem w obecnych czasach jest znajomość nowych technologii i wiedzy ekonomiczno-finansowej.

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju  Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.