O finansach… w bibliotece

02 marca w Gminnej bibliotece rozpoczęły się spotkania w ramach projektu „O finansach… w bibliotece”. W szkoleniu bierze udział 25 osób z naszej gminy.
Tematem pierwszego spotkania było zagadnienie dotyczące racjonalności gospodarowania domowym budżetem. Rozmawialiśmy na temat budżetu, naszych wydatków, e-zakupów wypełniliśmy kalkulator przychodów i dochodów, wpisując przykładowe kwoty, wspólnie porównywaliśmy ceny towarów i wyszukiwaliśmy opinie.
Kolejne spotkanie poświęcone było bankowości internetowej zapoznaliśmy się z zasadami funkcjonowania e-konta, dowiedzieliśmy się, że bankowość elektroniczna – gwarantuje przede wszystkim wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Opłaty za czynności bankowe są zwykle niższe niż na zwykłych kontach, mniejsze są też opłaty za samo prowadzenie konta.
Przed nami jeszcze trzy moduły, na które nasi kursanci czekają z niecierpliwością

Projekt „O finansach… w bibliotece – IV edycja” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.”

IMG_0358IMG_0362IMG_0361IMG_0357