Maja na tropie jaja

IMG_0262Gminna Biblioteka Publiczna w Dobroniu znalazła się w gronie 900 placówek, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie w bibliotece”. Projekt skierowany jest zarówno do bibliotek publicznych jak i szkolnych. Jest to pomysł na promocję czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.
„Czytam sobie w bibliotece” to akcja, która rozpoczęła się w naszej bibliotece warsztatami na podstawie książki Rafała Witka pt.: „Maja na tropie jaja”. Uczestnikami warsztatów byli uczniowie kl I b ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu, w czasie których dzieci opowiadały przygody Mai i papugi, wzięły udział w quizie, który miał na celu sprawdzenie i utrwalenie znajomości przygód bohaterów opowiadania. Następnie przeprowadziliśmy pogadankę dlaczego, w jakim celu i czym podróżujemy? Każdy uczestnik wybrał miejsce, do którego chciałby wyjechać w swoją wymarzoną podróż. Zapakowaliśmy potrzebne nam rzeczy do plecaka, wzięliśmy bilety, paszporty i wyruszyliśmy w drogę. Na pamiątkę dzieci otrzymały teczki z materiałami „Czytam sobie w bibliotece” oraz zrobiliśmy grupowe zdjęcie.
IMG_0265IMG_0268IMG_0270